Depilacja bikini – sposoby na gładką skórę

depilacja bikini

Delikatna bielizna pod sukienką, seksowne bikini, indywidualne upodobania czy po prostu kwestia higieny, motywują kobiety w różnym wieku do depilowania bikini. Niezależnie od tego czy włoski są cienkie i jasne, czy grube i ciemne, każda powinna wybrać metodę depilacji, która sprawdza się najlepiej i którą… są w stanie przetrwać.

depilacja bikini

Bezbolesne metody depilacji

Niestety w przypadku depilacji, im boleśniejsza metoda, tym lepsze skutki przynosi. Jednak warto wypróbować też te mało inwazyjne:
maszynka do golenia – pozwala na szybkie usunięcie włosków, jest bezbolesna, a maszynkę można wziąć ze sobą wszędzie. Niestety włoski odrastają błyskawicznie, są kłujące i nieprzyjemne, czasami na skórze pojawiają się zaczerwienienia i ranki. Maszynka kosztuje kilka złotych. Najlepiej kupować męskie – są tańsze, niż te dla kobiet, ale golą tak samo dobrze.
krem do depilacji – działa w ciągu 5-10 minut, ale zbyt silny może podrażniać skórę. Opóźnia nieco proces odrastania, ale pierwsze kłujące włoski można wyczuć już po 2-3 dniach. Krem kosztuje ok. 10-15 zł.
depilacja IPL polega na zgoleniu włosków maszynką a następnie na naświetleniu skóry specjalistycznym depilatorem z lampą. Depilator niszczy cebulki włosów i opóźnia ich odrastanie. Kosztuje ponad 1000 zł, ale działa tylko u osób z jasną skórą i ciemnymi włosami. Zabieg trzeba na początku powtarzać nawet co tydzień, później co 6-8 tygodni.

depilacja bikini

Bolesne metody depilacji

depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami i u osób wrażliwych na ból powoduje zdecydowany dyskomfort. Opóźnia jednak tempo odrastania włosków. Urządzenie kosztuje od 200 zł.
wosk lub pasta cukrowa – wosk jest bardziej bolesny, bo przykleja się do skóry, pasta jedynie do włosów, ale kosmetyczka i tak musi wyrwać je jednym, szybkim ruchem. Dla wielu osób jest to zabieg nie do przejścia… Jeden to koszt ok. 100 zł i trzeba go regularnie powtarzać. Na szczęście włoski odrastają wolno i są słabsze z zabiegu na zabieg.
depilacja laserowa – trzeba ją wykonać u doświadczonej kosmetyczki. Jest niezwykle bolesna i trzeba ją powtórzyć ok. 6 razy co 6-8 tygodni, później dopiero po kilku latach. Zabieg pojedynczy kosztuje ok. 250 zł, więc koszt całej depilacji to ponad 1000 zł.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz