Prawidłowa pielęgnacja ciała

pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała za pomocą dobrego żelu pod prysznic i balsamu to podstawa. Bez mycia delikatnymi środkami i nawilżania będzie ona przesuszona, wrażliwa, albo tłusta i szara. Jednak nie tylko niewłaściwe mycie może jej szkodzić. Także warunki atmosferyczne, jakość spożywanych posiłków i nałogi mogą jej nie służyć.

maseczka

Mróz, słońce? – chroń skórę

Najbardziej narażona na wysuszenie przez mróz i wiatr jest skóra twarzy, ale także rąk. Skóra bez odpowiedniego kremu staje się słaba, sucha, zaczerwieniona, na buzi mogą zacząć pękać naczynka i tworzyć się czerwone pajączki. Dlatego zanim wyjdziemy na zewnątrz musimy posmarować się ochronnym kemem. Groźne są także promienie słońca, nie tylko latem, ale też zimą, kiedy leży śnieg, a świeci słońce. Przez cały rok należy stosować krem z filtrem. Zimą na twarz, latem na całe odsłonięte ciało. Promienie UV nie tylko prowadzą do szybszego starzenia się skóry, ale też przyczyniają się do rozwoju nowotworów skóry.

Patrz co jesz

Pielęgnacja ciała, to także zrównoważona diety. Przykładowo zbyt dużo nabiału wpływa na nadprodukcję substancji przypominających testosteron, a to z kolei przyczynia się do powstawania wyprysków, nie tylko na twarzy, ale też plecach czy dekolcie. Dlatego osoby z niedoskonałościami skóry powinny unikać mleka i jego przetworów. Nie wolno też palić, ani przesiadywać w miejscach, w których jest dużo papierosowego dymu. Dym przyspiesza starzenie się skóry oraz uwalnia wolne rodniki.

peeling

Ścieranie martwego naskórka

Trzeba też dbać o skórę, ale nie przesadnie. Peeling można robić raz w tygodniu, a nie wolno go robić częściej niż 2 razy na tydzień, bo doprowadzić może do podrażnień, wysuszenia skóry i powstawania zmarszczek. Osoby z delikatną skórą powinny zrezygnować z peelingów mechanicznych na rzecz enzymatycznych, które są łagodniejsze dla skóry. Wybierając się z kolei na zabieg do kosmetyczki, sprawdźmy, czy jest ona sprawdzona, ma wszystkie uprawnienia i duże doświadczenia, nawet jeśli chodzi o zwykłe oczyszczanie skóry, masaż czy pedicure. Osoba nieprofesjonalna potrafi wyrządzić naprawdę duże szkody.

Dodaj komentarz