Kaszel to jeden z głównych objawów przeziębienia. Choć jest niezbędny w procesie leczenia, to jednak potrafi solidnie dać w kość. Szczególny niepokój budzi wśród rodziców. Nic w tym dziwnego, gdyż maluszki w przeciwieństwie do nas dorosłych, mają duży problem z odkrztuszaniem wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Spokojnie, na wszystko jest rada. Jeśli twoje dziecko kaszle, powinnaś podać mu syrop na kaszel. Oczywiście nie może to być pierwszy lepszy syrop, ale taki, który został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych. Moim numerem jeden jest Mucosolvan Mini – stworzony dla dzieci już po pierwszym roku życia. Jak działa Mucosolvan Mini i kiedy należy go podawać?
Mucosolvan Mini – syrop do zadań specjalnych
Twoje dziecko kaszle, ale ma problem z odkrztuszaniem wydzieliny? Podaj mu Mucosolvan Mini. Pomoże on rozrzedzić i upłynnić wydzielinę i tym samym ułatwi jej odkrztuszenie. Syrop ten należy do leków mukolitycznych, których głównym składnikiem jest ambroksol, a więc substancja wspomagająca naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Co ważne, Mucosolvan Mini (http://mucosolvanmini.pl/) chroni przed ponownym zaleganiem wydzieliny. Do tego łagodzi ból gardła wywołany uporczywym kaszlem. Boisz się, że Twoje dziecko będzie kręcić noskiem na jego widok, przez co podanie leku będzie trudne? Spokojnie! Syrop ten ma bardzo przyjemny owocowy smak, dzięki czemu dzieci chętnie go przyjmują i nie grymaszą.
Mucosolvan Mini nie zawiera alkoholu, tak więc jest w pełni bezpieczny. Pomaga uwolnić się od uciążliwego kaszlu i przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania. Syrop dostępny jest w aptekach bez recepty.
Co jeszcze możemy zrobić?
Mucosolvan Mini to podstawa. Powinnyśmy po niego sięgnąć w pierwszej kolejności. Poza nim, możemy również zastosować kilka bezpiecznych domowych sposobów, jak np. inhalacje czy herbatki z sokiem z malin lub kwiatu. Inhalowanie dziecka świetnie sprawdza się nie tylko w samym kaszlu, ale także ogólnie w przeziębieniu. Pomaga też rozprawić się z dziecięcym katarkiem. Dziecko możemy inhalować solą fizjologiczną lub olejkiem eterycznym. Po przeprowadzonej inhalacji warto oklepać plecki malucha. Ta jakże prosta czynność dodatkowo ułatwi odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.
Jak oklepywać plecki malucha?
Przede wszystkim musimy pamiętać, aby nie robić tego ze zbyt dużą siłą i całą ręką. Dłoń składamy w łódeczkę i dopiero wtedy rozpoczynamy oklepywanie – zawsze od środka pleców stopniowo kierując się ku górze. Maluszki poniżej 3 roku życia oklepujemy na leżąco, kładąc je na własnych kolanach w takiej pozycji, aby brzuszek znalazł się na naszych udach, a główka była niżej niż tułów. Trzylatki i dzieci starsze możemy już oklepywać na siedząco. Całość nie musi trwać zbyt długo. Dwie minuty z powodzeniem wystarczą.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!