Czy zauważyliście jak bardzo do łask wróciły ogrody? Teraz nawet na osiedlach mieszkańcy parterów mają mniejsze i większe ogrody, w których panuje sielska atmosfera. Krzewy, drzewa, oczka wodne, ławeczki… to wszystko sprzyja relaksowi, ale nie ma jak… hamak.
Bujanie uspokaja, ale i rozwija mózg
Lekarze zalecają bujanie dziecka, bo jest to zajęcie ogólnorozwojowe. Dziecko bujając się czuje się bezpiecznie, jednocześnie pracują jego mięśnie, a mózg pobudzony jest do pracy. Dorośli jednak także uwielbiają huśtawki, bujanie i kołysanie. Nie ma więc nic przyjemniejszego, niż leżenie na hamaku, czytanie książki, czy po prostu drzemka. Na rynku znajdziemy wiele huśtawek i hamaków właśnie dla dorosłych, z nośnością nawet do 200 kg. Standardem jest jednak 100-150 kg.
Bujana ławeczka
Jeśli posiadamy taras to świetnym pomysłem będzie bujawka w formie ławki. Można ją zamontować na linach lub łańcuchach bezpośrednio do zadaszenia, jednak częściej znaleźć można huśtawkę ze stojakiem. Można pokusić się o drewnianą albo o metalową. Huśtawka może stać na zewnątrz niezależnie od pogody. Jeśli jest wyposażona w materiałowy daszek i pokrowce, to te najlepiej na noc czy na złą pogodę zabierać do domu. Ławka pozwoli na wygodne siedzenie i delikatne bujanie się. Jednak do leżenia lepszy będzie typowy hamak.
Drzemka jak w kokonie
Hamak kupimy już za 40 zł. To oczywiście będzie sznurkowy, niewielki, na jedną osobę niedużego wzrostu. Jednak gdy pochodzimy po marketach budowlanych, albo powęszymy w internecie, znajdziemy także hamaki o długości 2 metrów i szerokości 160 cm, także na drewnianym stelażu, dzięki któremu układają się na płasko i łatwo na nie wejść. Sprawdzajmy zawsze nośność takiego hamaka. Osoba o sporej wadze nie z każdego może korzystać. Hamak można rozwiesić między drzewami, ale także dokupić stelaż metalowy albo drewniany. Koszt stelaża to minimum 150 zł, ale dzięki niemu hamak możemy ustawić, gdzie się nam żywnie podoba.