Kaszel to częsta przypadłość wśród maluchów. Najczęściej pojawia się przy infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Może towarzyszyć grypie, zwykłemu przeziębieniu, a także zapaleniu oskrzeli, zapaleniu gardła. W każdym przypadku wzbudza duży niepokój wśród rodziców. Każda mama potrafi stanąć na rzęsach, aby tylko pomóc swojemu maleństwu, zwłaszcza gdy dziecko przez cały czas płacze, nie chce jeść, do tego przez kaszel ma trudności ze swobodnym oddychaniem i nie może spać. Co przyniesie maluchowi ulgę? Na pewno dobry syrop na kaszel dla dzieci oraz niektóre domowe zabiegi.
Dobry syrop na kaszel dla dzieci, czyli jaki?
Wiem, że dobry syrop na kaszel dla dzieci, dla każdego rodzica może oznaczać coś innego. Dla mnie dobry syrop, to przede wszystkim syrop skuteczny w działaniu, a więc taki, który w dość krótkim czasie łagodzi nieprzyjemne objawy kaszlu, a następnie pozwala pozbyć się dokuczliwej przypadłości. W przypadku kaszlu mokrego, najlepszym rozwiązaniem będzie syrop, który nie tylko skutecznie rozrzedzi zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę, ale także ułatwi jej odkrztuszanie. Dla mnie dobry syrop na kaszel dla dzieci to Mucosolvan Mini. Nie dość, że działa szybko, to na dodatek przyjemnie smakuje owocami leśnymi, więc nie ma tu mowy o marudzeniu ze strony maluszków.
Mucosolvan Mini – kiedy można stosować?
Wiecie już, że według mnie dobrym syropem na kaszel dla dzieci jest Mucosolvan Mini. W naszym domu sprawdził się na 5 z plusem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że syrop robiony jest z myślą o najmłodszych pacjentach, a co za tym idzie, jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Można go podawać maluchom, które ukończyły 1. rok życia. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat syropu, wejdź na stronę: http://www.mucosolvan.pl/mucosolvan-mini.html.
Domowe sposoby na kaszel
Dobry syrop na kaszel u dzieci to jedno. Istotną rolę odgrywa także dodatkowe wsparcie. O czym mowa? Ważną kwestią jest podawanie dziecku zwiększonej ilości płynów, które jeszcze bardziej rozrzedzą lepką wydzielinę, dzięki czemu łatwiej będzie się jej pozbyć. Kolejna kwestia to nawilżanie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko oraz nawilżanie dziecięcych dróg oddechowych. Pokój maluszka można nawilżać przy pomocy specjalnego urządzenia lub mokrych ręczników rozwieszonych na grzejnikach. Drogie oddechowe skutecznie nawilżą inhalacje, np. z użyciem soli fizjologicznej. Nie zapominajcie o oklepywanie dziecięcych plecków. Ten prosty zabieg przyspiesza proces leczenia.