Depilacja laserowa – sposób na wrastające włosy

depilacja laserowa

Każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z wrastającymi włosami, doskonale wie, jak bardzo mogą być one uciążliwe i… szpecące. Problem ten powstaje najczęściej na skutek stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia: golenia maszynką, depilacji woskiem czy elektronicznym depilatorem. Wrastające włoski to nic innego jak mieszki włosowe, które nie są w stanie przebić się przez skórę. Czy można się ich skutecznie pozbyć?

Jak powstają wrastające włosy?

Wrastające włosy zawijają się, zanim przebiją naskórek. Na skutek tego tworzy się nieestetyczny i bolesny guzek. Martwy naskórek, tłuszcz i zabrudzenia zatykają obszar tuż nad mieszkiem włosowym, powodując blokowanie się włosów. W konsekwencji włosy rosną pod skórą, zamiast wyrastać na zewnątrz.

Wrastające włosy mogą się przydarzyć każdemu – zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Golenie, woskowanie, a nawet noszenie obcisłych ubrań mogą zwiększyć ryzyko ich powstawania. Pojawiają się w dowolnym miejscu na ciele, jednak najczęściej mówimy o wrastających włosach na nogach, pod pachami, na twarzy (zwłaszcza u mężczyzn) i w okolicach bikini. Problem ten częściej dotyczy osób o ciemnym, kręconym, grubym i mocnym owłosieniu.

Niektórym przypadkom wrastania włosów towarzyszą infekcje mieszków włosowych, których objawem jest podrażnienie, zaczerwienienie i bolesność danego obszaru. Stan zapalny może również prowadzić do swędzenia, wysypki i gromadzenia się ropy pod skórą. Dlatego tak ważne jest skuteczne przeciwdziałanie wrastaniu włosów.

Jak zapobiegać wrastaniu włosów?

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo, niezbędne jest usunięcie wrastających włosków. W przeciwnym razie mogą pojawić się stany zapalne, których konsekwencją nierzadko są szpecące blizny.

Jeśli jesteś osobą wierną tradycyjnym metodom depilacji, pamiętaj o tym, żeby zachowywać najwyższy poziom higieny podczas domowych zabiegów usuwania owłosienia. Jednorazowe maszynki do golenia, jak sama nazwa brzmi, służą do jednorazowego użytku. Te przeznaczone do wielokrotnego zastosowania, dezynfekuj przed każdym goleniem. Pamiętaj o regularnych peelingach, które złuszczają naskórek, ułatwiają włoskom przebicie się przez skórę i zapobiegają ich wrastaniu.

Najlepszą metodą usuwania wrastających włosków i przeciwdziałania ich ponownemu odrastaniu jest depilacja laserowa. Dzieje się tak, ponieważ laser do depilacji trafia prosto w źródło problemu – trwale uszkadza macierz włosa, uniemożliwiając jego ponowny wzrost. Laser uderza bezpośrednio w mieszek włosowy, niwelując jego zdolność do wytwarzania włosów.

Laser diodowy Vectus – czy to dobry sposób na usuwanie wrastających włosów?

Tak, depilacja laserowa Vectus, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki, to jedna z najczęściej stosowanych metod usuwania nadmiernego owłosienia, pomagająca w leczeniu wrastających włosów. Jest to laser polecany szczególnie osobom obdarzonym ciemnym i mocnym owłosieniem, które najczęściej borykają się z problemem wrastających włosków po tradycyjnych zabiegach depilacyjnych.

Co istotne, depilacja laserowa wymaga serii zabiegów, aby skutecznie wyeliminować problem wrastających włosów. Zabieg działa bowiem tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu. Aby pozbyć się całego owłosienia z danego obszaru, trzeba powtórzyć depilację laserową odpowiednią liczbę razy – najczęściej przynajmniej 6-8 zabiegów. Ich częstotliwość uzależniona jest od obszaru zabiegowego. Odstępy czasowe między zabiegami w przypadku twarzy, szyi, karku to 4 tygodnie, górnych partii ciała, bikini, pośladków – 6 tygodni, a nóg i pleców 8 tygodni.

Mieszek włosowy jest jak chwast, który będzie rósł, dopóki nie „usuniesz go z korzeniami”, czyli w przypadku włosa – z całą macierzą. Depilacja laserowa to umożliwia, powstrzymując wzrost włosa na zawsze. Zabieg ten kładzie kres podrażnieniom, bólom, infekcjom i dalszym uszkodzeniom skóry.

W razie innych pytań zapraszamy na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz