Wczasy last minute – dlaczego są opłacalne?

Egzotyczne wakacje pod palmami to marzenie niemal każdego z nas. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy pragniemy odetchnąć i oderwać się od codziennych obowiązków w nowym otoczeniu. Nie jest jednak tajemnicą, że wyjazd za granicę może oznaczać duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Warto jednak skorzystać z ofert last minute, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Kawa z ekspresu

Dobry ekspres do kawy – jakie ma funkcje?

Uwielbiasz pić kawę, a jednocześnie nie chcesz być zdany tylko na wizytę w kawiarni, żeby móc rozkoszować się ulubionym napojem? Zaopatrz się dobrej jakości ekspres do kawy, a uzyskasz kawę, której nie powstydziłby się niejeden barista. Ekspresy do kawy – jakie wybrać? Rynek zalany jest najróżniejszymi ekspresami do kawy i czasem trudno rozeznać się, który z nich jest najlepszy. Jedne kuszą zaawansowanym system mlecznym, inne ogromną ilością rodzaju kaw. Aby się w tym nie pogubić i dowiedzieć, które z nich są faktycznie dobre, warto przejrzeć fachowe porady na temat wyboru ekspresów do kawy i poznać te elementy ekspresu, na które

Dekoracje wielkanocne – radość w Twoim domu

Wielkanoc już tuż, tuż. Dla większości z nas, święto to kojarzy się z rodziną oraz radością. Warto zadbać o to, aby detale i dekoracje również oddawały charakter tej uroczystości. Jak to zrobić?  Podpowiadamy.

dzbanek

Najlepszy dzbanek z filtrem? Odkryj rozwiązanie od polskiej marki!

Chcesz zmienić swoje przyzwyczajenia, a przy okazji wzbogacić dom? Postaw na dzbanek z filtrem na wodę i otwórz przed sobą zupełnie nowe możliwości!

Klasyczna torebka damska – co powinno znaleźć się w każdej damskiej garderobie?

Szukasz damskiej torebki, która będzie idealnie nadawała się na wiele okazji? Sprawdź, jak wybrać najlepszy model dla siebie, który sprawdzi się świetnie podczas wielu okazji i z łatwością dopasujesz go do różnych stylizacji!

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włosy

Każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z wrastającymi włosami, doskonale wie, jak bardzo mogą być one uciążliwe i… szpecące. Problem ten powstaje najczęściej na skutek stosowania tradycyjnych metod usuwania owłosienia: golenia maszynką, depilacji woskiem czy elektronicznym depilatorem. Wrastające włoski to nic innego jak mieszki włosowe, które nie są w stanie przebić się przez skórę. Czy można się ich skutecznie pozbyć?

Co ma realny wpływ na jakość uśmiechu? Ważna rola ortodoncji

Pełny oraz szeroki uśmiech możemy sobie zapewnić dzięki profilaktyce stomatologicznej oraz regularnym wizytom w gabinecie specjalistów, którzy będą mieli realną szansę, by sprawdzić każdy ząb pod kątem kamienia, próchnicy oraz ubytków. Jeżeli chcemy mieć równe zęby, zdecydowanie powinniśmy udać się do ortodonty. To specjalista, którego wiedza pozwoli nam uniknąć problemów w przyszłości, jak również podjąć odpowiednie leczenie.

Jak łączyć koszule damskie ze spódnicami?

Chociaż wiele kobiet w różnym wieku docenia noszenie sukienek, które, tworząc kompletny strój, pozwalają nam zaoszczędzić czas na dobieraniu stylizacji, to jednak wiele z nas dostrzega też mnóstwo zalet, jakie niosą za sobą spódnice. Ich odpowiednie zestawienie z wybraną górą może sprawić, że nasz outfit sprawdzi się doskonale nie tylko na niezobowiązujące wyjście ze znajomymi, jak i do pracy. A w jaki sposób połączyć spódnicę z koszulami damskimi, by całość prezentowała się nienagannie?

sala zabaw

Dlaczego warto zabierać dziecko do sali zabaw?

Posiadając dzieci chcemy, aby czuły się jak najbardziej komfortowo. Powinniśmy zapewnić im takie warunki, które będą idealne do odpoczynku, relaksu, zabawy, spotkań z rówieśnikami, jak również nauki. Jednym z najważniejszych elementów, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój naszych pociech, jest kształtowanie zachowań społecznych. Te można robić na różne sposoby, między innymi podczas spędzania wolnego czasu w salach zabaw. Popularne „kulki” cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością.

Jazda po alkoholu, zmiany od 1 stycznia 2022 r.

Jazda po alkoholu, zmiany od 1 stycznia 2022 r.

Dziś nie będzie słodko. Zmiany, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2022 roku, sprawiają, że osoby które pozwoliły sobie na jazdę po alkoholu jeszcze mocniej odczują skutki swojej nieodpowiedzialności. Co zmieni się w przepisach i jakie kary będą grozić za jazdę pod wpływem alkoholu? Dlaczego nie warto wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu? Każda ilość alkoholu, który spożywamy, ma mniejszy lub większy wpływ na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wracając samochodem z całonocnej imprezy, musimy brać pod uwagę, że stan upojenia trwa dłużej, niż mogłoby się to wydawać. Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie wie, że przed odpaleniem

Rozwód bez orzekania o winie – co powinno się o nim wiedzieć?

Po tym, jak podejmiemy decyzję na temat zakończenia naszego związku małżeńskiego, nierzadko zastanawiamy się, czy wnieść pozew z wnioskiem na temat nieorzekania o winie. Oznacza to, iż Sąd zajmujący się naszą sprawą, nie będzie zajmował się badaniem przyczyn rozpadu małżeństwa oraz poszukiwaniem osoby winnej temu stanu rzeczy. Umożliwia to głównie taktowny sposób rozstania, bez obawy o konieczność przedstawienia szczegółów ze swojego życia prywatnego na sądowej sali. Rozwód bez orzekania o winie, to także możliwość znacznie szybszego wydania wyroku, nierzadko wystarczająca będzie tylko jedna rozprawa, żeby doszło do rozwiązania małżeństwa. Ma to spore znaczenie, gdyż praktyka pokazuje, że sądowe rozprawy w rozwodowych sprawach, wyznaczane są z częstotliwością co kilka miesięcy. Rozwód be orzekania o winie, pozwoli na uniknięcie trwającego wiele lat procesu. Jakie zalety ma taka forma rozwodu?

Możliwość szybkiego uzyskania rozwodu

Jednym spośród plusów rozwodu bez orzekania o winie będzie fakt, iż możliwe jest jego dużo szybsze uzyskanie, aniżeli w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie. W sprawach o rozwód z orzeczeniem o winie, odbywa się zwykle jedna, maksymalnie dwie rozprawy. Dlatego też, ten rodzaj rozwodu, można uzyskać przed upływem sześciu miesięcy od momentu złożenia całego pozwu. Tymczasem sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie, mogą się ciągnąć latami, z uwagi na ciągłe przerzucanie winy na drugiego z małżonków. Drugim problemem jest kwestia wyznaczania rozpraw przez sądy, średnio co trzy miesiące, co dodatkowo przedłuża całość postępowania.

Możemy zaoszczędzić sobie stresu

Drugi powód, dla którego wiele małżeństw decyduje się na rozwód bez orzekania o winie, to możliwość rozstania się z pełną kulturą. Rozwody bez orzekania o winie, są znacznie mniej stresogenne. Jeśli żądamy zgodnie z małżonkiem rozwodu i nie mamy małoletnich, wspólnych dzieci, to są spore szanse, iż postępowanie w sądzie skończy się bez konieczności przesłuchiwania świadków. Sądy poprzestają w takich sytuacjach na przesłuchiwaniu wyłącznie rozstających się osób. Natomiast w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie, konieczne będzie przesłuchiwanie świadków, czyli znajomych, przyjaciół, czy też członków rodziny. Osoby te wówczas zostają postawione w niezbyt komfortowej sytuacji.

Nie pogrążymy samego siebie

Trzecią zaletą rozwodu bez orzeczenia o winie, będzie wykluczanie ryzyka uznania przez sąd, iż winni rozpadu pożycia jesteśmy my sami. Jeśli bowiem wniesiemy o rozwód z winy swojego współmałżonka, to sąd nie będzie zobowiązany takim żądaniem. Sąd po etapie przesłuchiwania świadków oraz stron, jak i po dokładnej analizie pozostałych dowodów, może wysunąć wnioski, iż rozpadu małżeństwa są obie strony, albo że winni jesteśmy tylko my. Tego typu sytuacje, wcale nie są aż tak rzadkie. Zatem, warto się zastanowić, czy w jakimś stopniu sami nie mieliśmy jakiegoś negatywnego na nasze małżeństwo i czy nasz małżonek posiada na taką okoliczność jakieś dowody.

O autorze

Odpowiedz